Vegan eten met een budget

Vegan eten met een budget
Vaak krijg ik de vraag van mensen of ik meer uit ben gaan geven nu ik plantaardig eet. Op de een of andere manier denkt nog steeds iedereen dat plantaardig eten super duur is. Ik heb hier een aantal tips voor als je wél plantaardig wil eten, maar geen bergen met geld hebt. Ik heb, per week een budget van € 50,- voor 2 personen en 3 katten. Ik eet plantaardig, mijn vriend niet. Gemiddeld geef ik aan ‘mijn’ boodschappen zo’n € 20,- per week uit.

budgetHaal geen dure vleesvervangers
Aii, dat is misschien even schrikken. Vleesvervangers zijn erg lekker maar er hangt wel een prijskaartje aan. Ik haal heel soms eens kipstukcjes, maar nog vaker haal ik een blok tofu of tempeh. Van 1 blok tofu kan ik 3 dagen eten en met een blok tempeh doe ik ook zo’n 3 dagen. Wist je dat tofu en tempeh een rijke bron zijn van eiwitten? Het is dus nog handig ook om het in je maaltijden te verwerken. Op mijn blog heb ik een verzameling tofu en tempeh recepten, mocht je inspiratie nodig hebben.

 

Koop in bulk
Eens in de 1 à 2 maanden ga ik naar de toko en koop daar vanalles in bulk. Op die manier bespaar je geld. In een keer 10 kilo rijst kopen, is goedkoper dan 10 keer 1 kilo rijst kopen. Dingen die handig zijn om in bulk te kopen: rijst, bulgur, pasta, gedroogde bonen/linzen/kikkererwten, kikkererwtenmeel, etc. Het scheelt geld en verpakkingsmateriaal, 2 vliegen in 1 klap!

Houd aanbiedingen in de gaten
Tegenwoordig hebben supermarkten vaak plantaardige melk in de aanbieding. 2 pakken voor € 3,- bijvoorbeeld. Als je een fan bent van plantaardige melk raad ik je aan om dan in te slaan. Wel de houdbare variant natuurlijk, dan kun je er even mee vooruit. Ingeblikte groenten zijn ook handig om te hebben en zijn regelmatig in de aanbieding, gooi de keukenkastjes vol met blikken bonen, linzen en erwten en je bent er helemaal klaar voor!

Koop diepvriesgroenten
Ik had echt een hekel aan diepvriesgroenten, maar ik dacht altijd terug aan de spinazie a la crème die we vroeger weleens kregen. Tegenwoordig heb je allerlei soorten groenten. Ik haal graag de Mexico melange (1kg voor € 1,05) maar ook de diepvries broccoli, bloemkool, erwten en spruitjes doen het goed hier.

budgetHaal verse producten op de markt
De markt is echt een walhalla voor vegans. Struin de groentekramen maar eens af. Ik scoor regelmatig top dealtjes op de markt. 4 mango’s voor € 1,-, 2 dozen aardbeien voor € 1,50, bossen verse kruiden voor maar 50 cent en ga zo maar door. Op een goede dag kan ik voor € 10,- groenten én fruit voor een hele week halen op de markt.

Mijn methode
Bovengenoemde tips pas ik allemaal toe. Dingen die ik fijn vind, koop ik vaak wanneer ze in de aanbieding zijn, ik heb een kast vol gedroogde bonen/linzen/erwten en een vriezer vol met groenten. Nu kan ik me voorstellen dat je jezelf ook weleens wil trakteren op een luxe product. Hoe ik dat doe?

Als er geld overblijft van de weekboodschappen (dat gebeurt vaak, ik heb per maand zo’n € 20,- a € 30,- over) en daarmee ga ik naar een (natuur)winkel en koop er wat luxe vleesvervangers of bijvoorbeeld vegan ijs.

Vegan eten is écht niet duur,je moet er alleen vaak wel wat meer moeite voor doen om alles zo goedkoop mogelijk te krijgen, maar geloof me; het voelt echt goed om een hele keuken vol eten te hebben voor een minimale prijs.

Tags:

Vegan catlady met een missie: Veganize the world! Joyce wil zoveel mogelijk mensen laten zien dat vegan eten hartstikke leuk én lekker is. Meer blogs lezen...

Joyce

Blogger